Zanechal ex-starosta Trefný a jeho tým Křeslicím prostředky pro budoucnost?

09.06.2022
Ilustrační foto

Bývalý starosta Trefný a jeho tým měli samozřejmě čtyři roky na to, aby připravili Křeslicím lepší budoucnost. Nebudeme zde rozebírat provařené stožáry VN a VNN, nebudeme řešit promarněné Zelené Křeslice ani jiné kauzy, které nyní na zastupitelstvu (ne)probíhají.

BUDEME SE PTÁT NA DOTACE

Protože bez dotací nemají Křeslice skoro žádnou rozvojovou budoucnost. (Nepočítáme samozřejmě individuální výstavbu). A jak i laik ví, tak dotace se vypisují na programy a projekty, ty se musí schválit a peníze posléze přidělit. A opět je tu občan, který z médií ví, že je to proces, který trvá v průměru na 2-3 roky.

Pokud tedy mají mít Křeslice v roce 2023 nějaký rozvojový zítřek obce, bylo nutné v letech 2020 a následných připravit projekty, vyžádat si dotace či granty a zastupitelům zvoleným v roce 2022 připravit možnost, aby uspokojili představy občanů Křeslic o dobrém životě.

A CO NÁS TEDY ČEKÁ? PŘÍLIŠ INFORMACÍ NENÍ

Proto doufáme, že třeba nás současní zastupitelé budou informovat, co vše připravili, co vše zajistili. Jistě byli odpovědní a mysleli na naši společnou budoucnost.

Protože pokud se nic nepřipravilo, čeká zastupitelstvo a starostku (starostu) od roku 2022 hodně těžké, chudé a mizerné volební období. Tak snad je to přesně opačně a naše obavy jsou liché.

KDO NÁS POUČÍ O SKUTEČNÉ PŘÍPRAVĚ A STAVU ? Vítáme každou informaci.

Možná, že někteří občané Křeslic o tom více vědí, znají podklady, znají projekty (domov seniorů známe i my), a možná by nám ostatním a i Spolku za ochranu Křeslic mohli sdělit, co vlastně vědí. Křeslickým éterem se nesou jakési plány o Centrálním náměstí...

PS. Na titulní stránce už od založení spolku vyzýváme k uveřejnění názoru, článku ap. Lze tedy tento prostor využít. Stačí napsat.