Máme Česko zaplavené malými Putiny

27.03.2022

V dnešních médiích se různě dočtete, jak vše zlé je pro něco dobré, jak uprchlíci z Ukrajiny ukazují , že především český erár (myšleno čeští úředníci) je shnilý, digitalizace státu skoro nulová a organizační schopnosti samo se vychvalujících politiků jsou často jen v jejich samochválách, nikoli v realitě života.

Je to "potěšující" čtení špatných zpráv, neboť tyto se mohou (a mnohdy dokonce budou muset) změnit ve zprávy opačné, tedy minimálně nečerné.

Podstata putinovského režimu je v neúctě k právu, neúctě k člověku a v samolibosti nejhoršího stupně, dnes expandující do stupidní války, která změní svět daleko více, než sám čekal.

Podstata toho, proti čemu "bojujeme" v Křeslicích, je stejná. Neúcta k právu, neúcta k nám občanům, samolibost až škodolibost jako zbraň. Obdobné odešlý starosta Trefný prezentoval s odporností nevídanou stejně tak, jako to činní tzv. stavebníci plánovaných stožárů.

Současný úřadující starosta, pan Tomáš Párys, se za kroky Trefného omlouvá, a omluva je přijata předem, protože chyby napravuje. Ostatně postupná setkání se zastupiteli a projednávání řešení pro Křeslice dávají naději, že doba naduté "samovlády" Trefného zjevně končí.

Jako předseda Spolku za ochranu Křeslic jsem obdržel pozvání pana Páryse ke společné schůzce příští týden a i to je dobré znamení, že věci se mění k lepšímu. Sice to neznamená, že by stavebníky ČEPS a.s. a PRE distribuce v jejich bezohledném tažení za osobními výhodami za cenu poničení našich domovů někdo zastavil, ale dobrý začátek to rozhodně je.

Uvidíme, co vše doba "po-ukrajinská" ještě přinese.

PS. A mimochodem: Kdy začne konečně advokát Bernard odpovídat zastupitelům MČ Křeslice na legitimně položené otázky?

Rudolf Mládek