Bylo by dobré si v Křeslicích konečně přestat lhát

29.04.2022

Už dvacet let posloucháme, jak SI (!) Křeslice cosi postaví na tzv. Náměstí a asi tu není větší lži. Za touto lží jsou doslova vyhozené miliony korun do zbytečných studií a projektů, za touto lží jsou za mnoho miliónů korun pod tzv. Náměstím zbytečně vybudované sítě a z obojího nejenže není nic, ale těžko kdy bude.

Pražská developerská, již rok existující městská stavební firma, dostává od hl.m.Prahy všechny volné pozemky ve vlastnictví hl.m.Prahy a  jenom za rok 2021 a část roku 2022 se hodnota blíží dvěma miliardám korun.

Pozemky na tzv. Náměstí nejsou Křeslic, ale jsou ve vlastnictví hl.m.Prahy!! My tu nikdo o jejich budoucím využití sami vůbec nerozhodujeme. Můžeme se jen snažit, aby někdo slyšel, co si o tom myslíme. Pokud vůbec nám bude naslouchat.

A jaká je cíl hl.m.Prahy? Postavit na těchto pozemcích družstevní byty především pro mladé lidi, a to v cenových relacích, které tito zvládnou.


Myslíte, že se někdo v Křeslicích postavíte před kameru TV a řeknete:

"Já na mladé lidi kašlu, já tu chci park!"

A myslíte, že se ten redaktor nezeptá:

"A vy tu máte za desítky miliónů korun nemovitosti a nepřejete mladým lidem ani to levné družstevní bydlení? Tak co jste to tady za lidi?"

Vážně si někdo myslíte, že tento "zásadní" postoj některých lidí v Křeslicích by byl pro českou veřejnost přijatelný?

Po všech těch letech fabulací a vyhozených peněz z městské části Křeslic (za ně už by se skoro to nové komunitní centrum dalo postavit) někdo ještě snad věří, že MY si tu snad rozhodneme, CO smí Praha 11 povolit ve  stavebním povolení pro oblast Křeslic a CO si smí hl.m.Praha postavit na svých vlastních pozemcích?

Kdo chcete věřit dále lžím, tak si věřte.

Ale díky stejným lžím a bludům tu dnes bojujeme se stožáry VN a VVN známých stavebníků. Je to skoro sisyfovský boj a naše 2% nadějí se zatím nezvětšují. Naše a i moje mnohaměsíční práce by ale měla být varováním do budoucna:

Pokud si tu budeme v Křeslicích nalhávat, CO my komu kde poručíme, tak to nikdy nikam nepovede. A kdo Vám nabídne takové řešení, tak každý takový volební program doporučuji důkladně přezkoumat. Ono slibem nezarmoutíš, ale za těch dvacet let zpět mám já osobně těch lží dost.  A lepší je hledat cesty k dohodám s vlastníky a odpovědnými orgány, než jim tu klást směšná ultimata a lidem v Křeslicích slibovat hlouposti.

Snad je nás s mým názorem v Křeslicích víc.

Rudolf Mládek