Proč uvažujeme, že budeme i kandidovat

09.05.2022

Nepochybně jsme Vám všem na našich stránkách (někteří autoři si nepřáli být uvedeni) v průběhu minulých měsíců odhalili problémy, o kterých jsme ještě nedávno vůbec nevěděli.

1. Spolek za ochranu Křeslic poukázal na mnohé nedostatky a záměrně rozvířil i debatu o řadě zakořeněných představ o tom, co Křeslice vůbec mohou a jak se věci, které se nás všech týkají, řeší na MČ Křeslice.

2. Spolek za ochranu Křeslic ale nemůže suplovat práci MČ Křeslice, nemůže vytvářet "kontrolní orgán" (k tomu jsou ze zákona určeny kontrolní komise MČ) a ani není účastníkem řízení tam, kde jsou možnosti spolků obecně omezeny.

3. MČ Křeslice evidentně nebyla dobře řízena, informovanost občanů o stavu věcí a nových problémech, které se na nás "řítí", byla doslova nulová.

V dalším volebním období se jistě najdou skvělí lidé, kteří námi odhalené a kritizované skutečnosti pomohou napravit. Jistě se najdou... Ale nejde to bez aktivního zapojení těch, kterým není lhostejný budoucí stav našeho bydlení.

Proto jsme se rozhodli iniciovat v našem spolku sdružení nezávislých kandidátů pro podzimní volby a zapojit i další občany Křeslic. Náš program a naše kandidáty si můžete prohlédnout zde:

V našich řadách rádi uvítáme další zájemce, kterým záleží na ochraně Křeslic a zároveň na jejich budoucím rozvoji a kteří jsou ochotni se podílet na naší kandidátce.

Můžete mi svůj zájem o spolupráci sdělit přímo, nebo prostřednictvím stránek MY ZA KŘESLICE, Váš názor bude vyslyšen.

Děkuji za Vaši pozornost

Jiří Austerlitz